Taloudelliset tiedot

Tilinpäätöstiedot yritykseltä, jolla y-tunnus 556134-2964

* Tilinpäätöstiedot (×1000) SEK

Tilinpäätös 202504 202404 202304
Kuukausia katsauksessa: 12 12
Liikevaihto: 2 762 103 Revenue Up 2 714 245 Revenue Up 2 647 404
Rahoituskulut : 11 434 Revenue Down 12 459 Revenue Up 6 800
Tulos ennen satunnaisia eriä: 91 431 Revenue Up 77 348 Revenue Down 132 428
Taseen loppusumma: 1 028 709 Revenue Up 888 259 Revenue Up 841 981
Vaihtuvat vastaavat: 527 490 Revenue Up 515 913 Revenue Down 517 830
Lyhytaikaiset velat: 489 128 Revenue Up 485 927 Revenue Up 443 149
Oma pääoma: 410 096 Revenue Up 351 956 Revenue Up 314 203
Osakepääoma: 10 000 10 000 10 000
Henkilöstö­määrä: 573 Revenue Down 584 Revenue Up 571

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 39,9% Revenue Up 39,6% Revenue Up 37,3%
Liikevaihto per henkilö: 4 820 Revenue Up 4 648 Revenue Up 4 636
Kannattavuus: 3,3% Revenue Up 2,8% Revenue Down 5,0%
Oman pääoman tuotto (ROE): 22,3% Revenue Up 22,0% Revenue Down 42,1%
Maksuvalmius: 107,8% Revenue Up 106,2% Revenue Down 116,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 10,0% Revenue Down 10,1% Revenue Down 16,5%
Tilinpäätös 202504
Kuukausia katsauksessa: 12
Liikevaihto: 2 762 103
Rahoituskulut : 11 434
Tulos ennen satunnaisia eriä: 91 431
Taseen loppusumma: 1 028 709
Vaihtuvat vastaavat: 527 490
Lyhytaikaiset velat: 489 128
Oma pääoma: 410 096
Osakepääoma: 10 000
Henkilöstö­määrä: 573

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 39,9%
Liikevaihto per henkilö: 4 820
Kannattavuus: 3,3%
Oman pääoman tuotto (ROE): 22,3%
Maksuvalmius: 107,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 10,0%