Taloudelliset tiedot

Tilinpäätöstiedot yritykseltä, jolla y-tunnus 556004-5311

* Tilinpäätöstiedot (×1000) SEK

Tilinpäätös 202412 202312
Kuukausia katsauksessa: 12 12
Liikevaihto: 1 043 274 Revenue Down 1 068 589 Revenue Down
Rahoituskulut : 499 Revenue Down 881 Revenue Up
Tulos ennen satunnaisia eriä: 74 647 Revenue Down 119 950 Revenue Up
Taseen loppusumma: 561 745 Revenue Down 644 986 Revenue Up
Vaihtuvat vastaavat: 423 982 Revenue Down 527 981 Revenue Up
Lyhytaikaiset velat: 320 841 Revenue Down 410 636 Revenue Up
Oma pääoma: 231 438 Revenue Up 226 417 Revenue Up
Osakepääoma: 2 500 2 500
Henkilöstö­määrä: 165 165

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 41,2% Revenue Up 35,1% Revenue Down
Liikevaihto per henkilö: 6 323 Revenue Down 6 476 Revenue Down
Kannattavuus: 7,2% Revenue Down 11,2% Revenue Up
Oman pääoman tuotto (ROE): 32,3% Revenue Down 53,0% Revenue Up
Maksuvalmius: 132,1% Revenue Up 128,6% Revenue Down
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 13,4% Revenue Down 18,7% Revenue Up

Yritykset, joilla on samankaltaisia tuotteita ja palveluita sekä yksityiskohtaisemmat tiedot

  • Nils Malmgren AB

    Liima. Pohjustusaineet. Lattiatasoite. Laivanrakennus. Kev...

  • 3-Be AB

    Sulateliima. Sulateliiman levitysjärjestelmät

  • Bohlins Maskiner

    Kylmäliimapistoolit. Sulateliimasuuttimet. Sulateliima...

Tilinpäätös 202412
Kuukausia katsauksessa: 12
Liikevaihto: 1 043 274
Rahoituskulut : 499
Tulos ennen satunnaisia eriä: 74 647
Taseen loppusumma: 561 745
Vaihtuvat vastaavat: 423 982
Lyhytaikaiset velat: 320 841
Oma pääoma: 231 438
Osakepääoma: 2 500
Henkilöstö­määrä: 165

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 41,2%
Liikevaihto per henkilö: 6 323
Kannattavuus: 7,2%
Oman pääoman tuotto (ROE): 32,3%
Maksuvalmius: 132,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 13,4%