Siirrä tiedot

CG Drives & Automation Sweden AB

Taloudelliset tiedot

Tilinpäätöstiedot yritykseltä, jolla y-tunnus 556232-2643

* Tilinpäätöstiedot (×1000) SEK

Tilinpäätös 202503 202403 202303
Kuukausia katsauksessa: 12 12
Liikevaihto: 365 525 Revenue Up 334 168 Revenue Up 299 853
Rahoituskulut : 3 088 Revenue Up 1 643 Revenue Up 794
Tulos ennen satunnaisia eriä: 21 124 Revenue Down 36 305 Revenue Up 21 835
Taseen loppusumma: 359 957 Revenue Down 369 570 Revenue Up 333 349
Vaihtuvat vastaavat: 130 650 Revenue Down 145 691 Revenue Up 114 190
Lyhytaikaiset velat: 60 904 Revenue Down 65 113 Revenue Up 51 111
Oma pääoma: 264 627 Revenue Up 260 073 Revenue Down 265 599
Osakepääoma: 25 632 25 632 25 632
Henkilöstö­määrä: 74 Revenue Down 75 Revenue Up 74

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 73,5% Revenue Up 70,4% Revenue Down 79,7%
Liikevaihto per henkilö: 4 940 Revenue Up 4 456 Revenue Up 4 052
Kannattavuus: 5,8% Revenue Down 10,9% Revenue Up 7,3%
Oman pääoman tuotto (ROE): 8,0% Revenue Down 14,0% Revenue Up 8,2%
Maksuvalmius: 214,5% Revenue Down 223,8% Revenue Up 223,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 6,7% Revenue Down 10,3% Revenue Up 6,8%

Yritykset, joilla on samankaltaisia tuotteita ja palveluita sekä yksityiskohtaisemmat tiedot

Tilinpäätös 202503
Kuukausia katsauksessa: 12
Liikevaihto: 365 525
Rahoituskulut : 3 088
Tulos ennen satunnaisia eriä: 21 124
Taseen loppusumma: 359 957
Vaihtuvat vastaavat: 130 650
Lyhytaikaiset velat: 60 904
Oma pääoma: 264 627
Osakepääoma: 25 632
Henkilöstö­määrä: 74

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 73,5%
Liikevaihto per henkilö: 4 940
Kannattavuus: 5,8%
Oman pääoman tuotto (ROE): 8,0%
Maksuvalmius: 214,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 6,7%