Taloudelliset tiedot

Tilinpäätöstiedot yritykseltä, jolla y-tunnus 556122-0673

* Tilinpäätöstiedot (×1000) SEK

Tilinpäätös 202504 202404 202304
Kuukausia katsauksessa: 12 12
Liikevaihto: 1 536 468 Revenue Down 2 034 703 Revenue Up 2 027 395
Rahoituskulut : 6 983 Revenue Up 7 Revenue Down 8 312
Tulos ennen satunnaisia eriä: 217 672 Revenue Down 364 801 Revenue Up 353 451
Taseen loppusumma: 1 409 842 Revenue Down 1 496 675 Revenue Up 1 349 644
Vaihtuvat vastaavat: 760 641 Revenue Down 947 028 Revenue Down 1 101 230
Lyhytaikaiset velat: 177 374 Revenue Down 365 020 Revenue Up 320 743
Oma pääoma: 1 132 745 Revenue Up 1 039 915 Revenue Up 944 237
Osakepääoma: 2 000 2 000 2 000
Henkilöstö­määrä: 279 Revenue Up 270 Revenue Up 265

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 80,3% Revenue Up 69,5% Revenue Down 70,0%
Liikevaihto per henkilö: 5 507 Revenue Down 7 536 Revenue Down 7 651
Kannattavuus: 14,2% Revenue Down 17,9% Revenue Up 17,4%
Oman pääoman tuotto (ROE): 19,2% Revenue Down 35,1% Revenue Down 37,4%
Maksuvalmius: 428,8% Revenue Up 259,4% Revenue Down 343,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 15,9% Revenue Down 24,4% Revenue Down 26,8%

Yritykset, joilla on samankaltaisia tuotteita ja palveluita sekä yksityiskohtaisemmat tiedot

Tilinpäätös 202504
Kuukausia katsauksessa: 12
Liikevaihto: 1 536 468
Rahoituskulut : 6 983
Tulos ennen satunnaisia eriä: 217 672
Taseen loppusumma: 1 409 842
Vaihtuvat vastaavat: 760 641
Lyhytaikaiset velat: 177 374
Oma pääoma: 1 132 745
Osakepääoma: 2 000
Henkilöstö­määrä: 279

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 80,3%
Liikevaihto per henkilö: 5 507
Kannattavuus: 14,2%
Oman pääoman tuotto (ROE): 19,2%
Maksuvalmius: 428,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 15,9%