Taloudelliset tiedot

Tilinpäätöstiedot yritykseltä, jolla y-tunnus 811 413 682

* Tilinpäätöstiedot (×1000) NOK

Tilinpäätös 202412 202312 (konserni)
Liikevaihto: 1 156 502 Revenue Up 1 132 043 Revenue Up
Rahoituskulut : 45 499 Revenue Up 32 562 Revenue Up
Tulos ennen satunnaisia eriä: 88 752 Revenue Up 84 878 Revenue Up
Taseen loppusumma: 1 055 410 Revenue Up 962 609 Revenue Up
Vaihtuvat vastaavat: 464 720 Revenue Up 429 460 Revenue Up
Lyhytaikaiset velat: 333 783 Revenue Up 322 880 Revenue Up
Oma pääoma: 352 652 Revenue Up 315 294 Revenue Up
Osakepääoma: 50 113 Revenue Up 50 104 Revenue Down

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 33,4% Revenue Up 32,8% Revenue Up
Kannattavuus: 7,7% Revenue Up 7,5% Revenue Up
Oman pääoman tuotto (ROE): 25,2% Revenue Down 26,9% Revenue Up
Maksuvalmius: 139,2% Revenue Up 133,0% Revenue Down
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 12,7% Revenue Up 12,2% Revenue Up
Tilinpäätös 202412
Liikevaihto: 1 156 502
Rahoituskulut : 45 499
Tulos ennen satunnaisia eriä: 88 752
Taseen loppusumma: 1 055 410
Vaihtuvat vastaavat: 464 720
Lyhytaikaiset velat: 333 783
Oma pääoma: 352 652
Osakepääoma: 50 113

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 33,4%
Kannattavuus: 7,7%
Oman pääoman tuotto (ROE): 25,2%
Maksuvalmius: 139,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 12,7%