Siirrä tiedot

Gävle Svets & Maskinteknik AB

Taloudelliset tiedot

Tilinpäätöstiedot yritykseltä, jolla y-tunnus 556417-5270

* Tilinpäätöstiedot (×1000) SEK

Tilinpäätös 202506 202406 202306
Kuukausia katsauksessa: 12 12
Liikevaihto: 13 793 Revenue Down 15 275 Revenue Up 14 304
Rahoituskulut : 5 Revenue Up 1 Revenue Up 0
Tulos ennen satunnaisia eriä: 1 675 Revenue Down 3 070 Revenue Up 1 917
Taseen loppusumma: 10 206 Revenue Up 10 179 Revenue Down 11 451
Vaihtuvat vastaavat: 8 991 Revenue Up 8 928 Revenue Down 9 997
Lyhytaikaiset velat: 4 079 Revenue Up 3 816 Revenue Down 4 980
Oma pääoma: 4 575 Revenue Down 4 779 Revenue Down 4 843
Osakepääoma: 100 100 100
Henkilöstö­määrä: 9 Revenue Down 10 Revenue Up 9

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 44,8% Revenue Down 46,9% Revenue Up 42,3%
Liikevaihto per henkilö: 1 533 Revenue Up 1 528 Revenue Down 1 589
Kannattavuus: 12,1% Revenue Down 20,1% Revenue Up 13,4%
Oman pääoman tuotto (ROE): 36,6% Revenue Down 64,2% Revenue Up 39,6%
Maksuvalmius: 220,4% Revenue Down 234,0% Revenue Up 200,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 16,5% Revenue Down 30,2% Revenue Up 16,7%

Yritykset, joilla on samankaltaisia tuotteita ja palveluita sekä yksityiskohtaisemmat tiedot

Tilinpäätös 202506
Kuukausia katsauksessa: 12
Liikevaihto: 13 793
Rahoituskulut : 5
Tulos ennen satunnaisia eriä: 1 675
Taseen loppusumma: 10 206
Vaihtuvat vastaavat: 8 991
Lyhytaikaiset velat: 4 079
Oma pääoma: 4 575
Osakepääoma: 100
Henkilöstö­määrä: 9

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 44,8%
Liikevaihto per henkilö: 1 533
Kannattavuus: 12,1%
Oman pääoman tuotto (ROE): 36,6%
Maksuvalmius: 220,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 16,5%