Siirrä tiedot

HBM Industriteknik i Västerås AB

Taloudelliset tiedot

Tilinpäätöstiedot yritykseltä, jolla y-tunnus 556366-6485

* Tilinpäätöstiedot (×1000) SEK

Tilinpäätös 202412 202312
Kuukausia katsauksessa: 12 12
Liikevaihto: 8 255 Revenue Up 7 313 Revenue Down
Rahoituskulut : 1 Revenue Up 0 Revenue Down
Tulos ennen satunnaisia eriä: 1 911 Revenue Up 935 Revenue Down
Taseen loppusumma: 5 428 Revenue Up 4 805 Revenue Up
Vaihtuvat vastaavat: 5 428 Revenue Up 4 775 Revenue Up
Lyhytaikaiset velat: 1 136 Revenue Down 1 915 Revenue Down
Oma pääoma: 4 014 Revenue Up 2 718 Revenue Up
Osakepääoma: 100 100
Henkilöstö­määrä: 2 2

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 73,9% Revenue Up 56,6% Revenue Up
Liikevaihto per henkilö: 4 128 Revenue Up 3 656 Revenue Down
Kannattavuus: 23,1% Revenue Up 12,8% Revenue Down
Oman pääoman tuotto (ROE): 47,6% Revenue Up 34,4% Revenue Down
Maksuvalmius: 477,8% Revenue Up 249,3% Revenue Up
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 35,2% Revenue Up 19,5% Revenue Down

Yritykset, joilla on samankaltaisia tuotteita ja palveluita sekä yksityiskohtaisemmat tiedot

Tilinpäätös 202412
Kuukausia katsauksessa: 12
Liikevaihto: 8 255
Rahoituskulut : 1
Tulos ennen satunnaisia eriä: 1 911
Taseen loppusumma: 5 428
Vaihtuvat vastaavat: 5 428
Lyhytaikaiset velat: 1 136
Oma pääoma: 4 014
Osakepääoma: 100
Henkilöstö­määrä: 2

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 73,9%
Liikevaihto per henkilö: 4 128
Kannattavuus: 23,1%
Oman pääoman tuotto (ROE): 47,6%
Maksuvalmius: 477,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 35,2%