Taloudelliset tiedot

Tilinpäätöstiedot yritykseltä, jolla y-tunnus 556079-5949

* Tilinpäätöstiedot (×1000) SEK

Tilinpäätös 202503 202403 202303
Kuukausia katsauksessa: 12 12
Liikevaihto: 5 480 085 Revenue Up 4 569 085 Revenue Up 3 603 357
Rahoituskulut : 58 678 Revenue Down 87 931 Revenue Up 52 364
Tulos ennen satunnaisia eriä: 493 133 Revenue Up 277 813 Revenue Up 196 507
Taseen loppusumma: 4 311 897 Revenue Down 4 573 958 Revenue Up 4 200 562
Vaihtuvat vastaavat: 2 445 627 Revenue Down 2 729 385 Revenue Up 2 354 243
Lyhytaikaiset velat: 1 919 826 Revenue Down 2 539 203 Revenue Up 2 362 811
Oma pääoma: 2 292 161 Revenue Up 1 958 530 Revenue Up 1 773 069
Osakepääoma: 397 359 397 359 397 359
Henkilöstö­määrä: 784 Revenue Up 718 Revenue Up 670

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 53,2% Revenue Up 42,8% Revenue Up 42,2%
Liikevaihto per henkilö: 6 990 Revenue Up 6 364 Revenue Up 5 378
Kannattavuus: 9,0% Revenue Up 6,1% Revenue Up 5,5%
Oman pääoman tuotto (ROE): 21,5% Revenue Up 14,2% Revenue Up 11,1%
Maksuvalmius: 127,4% Revenue Up 107,5% Revenue Up 99,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 12,8% Revenue Up 8,0% Revenue Up 5,9%
Tilinpäätös 202503
Kuukausia katsauksessa: 12
Liikevaihto: 5 480 085
Rahoituskulut : 58 678
Tulos ennen satunnaisia eriä: 493 133
Taseen loppusumma: 4 311 897
Vaihtuvat vastaavat: 2 445 627
Lyhytaikaiset velat: 1 919 826
Oma pääoma: 2 292 161
Osakepääoma: 397 359
Henkilöstö­määrä: 784

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 53,2%
Liikevaihto per henkilö: 6 990
Kannattavuus: 9,0%
Oman pääoman tuotto (ROE): 21,5%
Maksuvalmius: 127,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 12,8%