Siirrä tiedot

Precisionstål i Stockholm AB (publ)

Taloudelliset tiedot

Tilinpäätöstiedot yritykseltä, jolla y-tunnus 556096-9940

* Tilinpäätöstiedot (×1000) SEK

Tilinpäätös 202512 202412 202312
Kuukausia katsauksessa: 12 12
Liikevaihto: 40 149 Revenue Up 33 274 Revenue Up 32 180
Rahoituskulut : 43 Revenue Down 123 Revenue Up 114
Tulos ennen satunnaisia eriä: 2 796 Revenue Up 730 Revenue Down 1 808
Taseen loppusumma: 16 611 Revenue Up 15 031 Revenue Up 14 417
Vaihtuvat vastaavat: 15 968 Revenue Up 14 026 Revenue Up 13 124
Lyhytaikaiset velat: 6 288 Revenue Up 5 176 Revenue Down 5 292
Oma pääoma: 10 323 Revenue Up 9 855 Revenue Up 9 125
Osakepääoma: 500 500 500
Henkilöstö­määrä: 7 7 Revenue Up 6

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 62,1% Revenue Down 65,6% Revenue Up 63,3%
Liikevaihto per henkilö: 5 736 Revenue Up 4 753 Revenue Down 5 363
Kannattavuus: 7,0% Revenue Up 2,2% Revenue Down 5,6%
Oman pääoman tuotto (ROE): 27,1% Revenue Up 7,4% Revenue Down 19,8%
Maksuvalmius: 253,9% Revenue Down 271,0% Revenue Up 248,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 17,1% Revenue Up 5,7% Revenue Down 13,3%

Yritykset, joilla on samankaltaisia tuotteita ja palveluita sekä yksityiskohtaisemmat tiedot

Tilinpäätös 202512
Kuukausia katsauksessa: 12
Liikevaihto: 40 149
Rahoituskulut : 43
Tulos ennen satunnaisia eriä: 2 796
Taseen loppusumma: 16 611
Vaihtuvat vastaavat: 15 968
Lyhytaikaiset velat: 6 288
Oma pääoma: 10 323
Osakepääoma: 500
Henkilöstö­määrä: 7

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 62,1%
Liikevaihto per henkilö: 5 736
Kannattavuus: 7,0%
Oman pääoman tuotto (ROE): 27,1%
Maksuvalmius: 253,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 17,1%