Taloudelliset tiedot

Tilinpäätöstiedot yritykseltä, jolla y-tunnus 919 327 812

* Tilinpäätöstiedot (×1000) NOK

Tilinpäätös 202412 202312
Liikevaihto: 135 761 Revenue Down 170 008 Revenue Up
Rahoituskulut : 3 726 Revenue Down 5 683 Revenue Up
Tulos ennen satunnaisia eriä: 18 213 Revenue Up 15 939 Revenue Down
Taseen loppusumma: 137 062 Revenue Down 139 577 Revenue Up
Vaihtuvat vastaavat: 103 718 Revenue Down 119 524 Revenue Up
Lyhytaikaiset velat: 50 066 Revenue Down 65 665 Revenue Up
Oma pääoma: 84 033 Revenue Up 69 726 Revenue Up
Osakepääoma: 8 000 8 000
Henkilöstö­määrä: 33 Revenue Up

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 61,3% Revenue Up 50,0% Revenue Down
Liikevaihto per henkilö: 5 152 Revenue Up
Kannattavuus: 13,4% Revenue Up 9,4% Revenue Down
Oman pääoman tuotto (ROE): 21,7% Revenue Down 22,9% Revenue Down
Maksuvalmius: 207,2% Revenue Up 182,0% Revenue Up
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 16,0% Revenue Up 15,5% Revenue Down

Yritykset, joilla on samankaltaisia tuotteita ja palveluita sekä yksityiskohtaisemmat tiedot

  • Aratron AS

    Taajuusmuuttajat. Jarrumoottorit. Tasavirtamoottorit. Sä...

Tilinpäätös 202412
Liikevaihto: 135 761
Rahoituskulut : 3 726
Tulos ennen satunnaisia eriä: 18 213
Taseen loppusumma: 137 062
Vaihtuvat vastaavat: 103 718
Lyhytaikaiset velat: 50 066
Oma pääoma: 84 033
Osakepääoma: 8 000

Tunnuslukuja

Vakavaraisuus: 61,3%
Kannattavuus: 13,4%
Oman pääoman tuotto (ROE): 21,7%
Maksuvalmius: 207,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA): 16,0%